Afyonkarahisar Yemekleri

Afyonkarahisar'ın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Afyonkarahisar yemekleri nedir?, Afyonkarahisar'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Afyonkarahisar'da Ne Yenir?

Afyon’da Ne Yenir?

Kaymağın memleketinde ne yenir diye sorulmaz. Mutlaka şehir merkezine inerek, ekmek kadayıfı üzerine kaymak isteyin. En nefis tatlıları en taze haliyle bulabileceğiniz bir başka yer inanın bulamazsınız.
Tarihi çok eskilere dayanan, ülkemizin markası lokumun başkenti Afyon’da tatlıya doymayan kalmaz. Ekmek kadayıfı ve üstüne bulabileceğiniz camız kaymağı harikadır. Saman Pazarı’nda en lezzetli kaymakları bulabilirsiniz.

Tatlı Tamam Da Karnımız Aç
Hiç merak etmeyin, Afyon’a gidip Afyon Kebap yemeden olur mu? Kuşbaşı etler iyice pişirilip suyundan ayrılır. Suyuna şöyle güzel mis kokulu Afyon tereyağı gezdirilir. Afyon fırınlarında özel olarak pişirilen kebap pidesi et suyuyla ıslatılır, servis tabağına dizilir, üzerine Afyon’un enfes lezzetteki etleri, maydanoz ve nane eşliğinde servis edilir. Deneyin harika bir lezzet.

Sucuğu bir de Afyon’da deneyin
Anadolu’da yetiştirilen besi hayvanlarından etleri en lezzetlilerinin Afyon’a ait olduğunu biliyor muydunuz? Kayseri gibi sucuğu meşhur Afyon’da ister şehir merkezinde isterseniz yol üzerindeki tesislerde, en lezzetlisini bulup yiyebilirsiniz. Diğer tüm sucuklara göre et oranı en yüksek sucuklar Afyon’da sizleri bekliyor.

Lokumun Sayısız Çeşidine Şahit Olun
Ülkemizin adının yanına lokum kelimesinin ekleyen Afyon, Türk Lokumu’nun bin bir çeşidine ve sahipliği yapıyor. Aklınıza gelebilecek ve asla gelemeyecek çeşitlerini bulabileceğiniz lokumları en taze en lezzetli haliyle burada bulabilirsiniz. Dönüşte sevdiklerinize birer paket almayı sakın unutmayın.

Gelmişken Şifada Bulun
Afyon termal kaplıcalarında yapacağınız bir gecelik kaplıca keyfi yol yogunluğunuza çok iyi gelecektir.

Afyonkarahisar Uydu Görüntüsü

Şuanda Afyonkarahisar iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Afyonkarahisar İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Afyonkarahisar ilçelerini ve Afyonkarahisar köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Afyonkarahisar Uydu Haritası

Yandex Afyonkarahisar Uydu Haritası

Afyonkarahisar Parsel Sorgula

Afyonkarahisar iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Afyonkarahisar Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Afyonkarahisar lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 15-6-2024

Afyonkarahisar iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Afyonkarahisar iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Afyonkarahisar Resimleri
Afyonkarahisar il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Afyonkarahisar Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Afyonkarahisar plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.