Denizli Yemekleri

Denizli'nin bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Denizli yemekleri nedir?, Denizli'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Denizli'de Ne Yenir?

Denizli’de Ne Yenir?

Denizli deyince akla ilk gelenler Pamukkale Travertenleri, Ağlayan Kaya Şelalesi ve antik kentler. Ancak, Denizli’ye gidip yemeklerini tadınca meşhurları için fikriniz değişebilir. Hem Ege hem de İç Anadolu mutfağının eşsiz lezzetlerinin harmanlandığı Denizli’ye yolunuz düşerse mutlaka tatmanız gereken lezzetleri sizler için listeledik.  

Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, köklü tarihi, doğal güzellikleriyle Denizli gerçekten yurdumuzun doğa harikası bir müzesi konumunda. Yıl boyunca yerli yabancı pek çok turisti ağırlayan Denizli’nin yemekleri de en az doğası kadar etkileyici ve lezzetli.

Denizli’de Denizli Kebabı Yenir
Odun fırınında köz düşünce fırına verilen kuzu, fırını kapağı kapatılarak pişmeye bırakılır. Kuzu’nun özel odun fırınında lokum kıvamında pişirilmesiyle oluşan harika lezzetin adı Denizli Kebap, pide eşliğinde ve közlenmiş yöresel sebzelerle servis ediliyor. Etin kokusuna ve damağınızda bırakacağı tada doyamayacaksınız.

Sulu Yemek Sevenlere Denizli Güveci
Etin salça ve yöresel sebzelerle birlikte güveçte uzun uzun pişirilmesiyle elde edilen güveç, Doğal sebzelerin tadının etle buluştuğu enfes bir lezzet sunuyor. Yahniye benzer bir yemek ancak en belirgin özelliği özel güveçte fırında pişirilmesi. Mutlaka deneyin.

Yemeklerin Yanında En İyi Salata, Pancar Kavurması
Denizli’ye özgü lezzetlerden biri de Pancar Kavurması’dır.  Yemeklerin yanında bol yoğurtlu olarak servis edilen pancar kavurması, kavrulmuş soğana haşlanmış kırmızı pancarların ilave edilmesiyle oluşur. Tuz karabiber ve limon ilave edilerek hazırlanan pancar kavurması, soğuk olarak servis edilir. Yemeklerin yanında iyi bir salatadır.

Denizli Uydu Görüntüsü

Şuanda Denizli iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Denizli İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Denizli ilçelerini ve Denizli köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Denizli Uydu Haritası

Yandex Denizli Uydu Haritası

Denizli Parsel Sorgula

Denizli iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Denizli Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Denizli lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 15-6-2024

Denizli iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Denizli iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Denizli Resimleri
Denizli il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Denizli Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Denizli plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.