Erzincan Yemekleri

Erzincan'ın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Erzincan yemekleri nedir?, Erzincan'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Erzincan'da Ne Yenir?

Erzincan’da Ne Yenir?

Sıcak kanlı, misafirperver insanların Anadolu’daki durağı olan şirin Erzincan, gezilecek pek çok yeri, düzenli şehirleşmesi ve eşsiz lezzetleriyle de sizleri hayran bıkacak kentlerden.
Gerek kent merkezi ve gerekse ilçelerinde pek çok tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulabileceğiniz Erzincan, Anadolu’da meşhur lezzetleriyle de bilinen merkezlerden biri.

Türkiye’nin Meşhur Peyniri Erzincan Tulum Peyniri
Erzincan, ülkemizin meşhur peynirlerinden birine ev sahipliği yapıyor. Erzincan Tulum Peyniri’nin eşliğinde güzel bir kahvaltı yapın. Yörenin meşhurlarından tandır ekmeğiyle ya da daha küçüğü kopul ile tulum peynirini yiyerek, tereyağı ve bal birleşiminden oluşan inanılmaz bir kahvaltı yaparak güne başlamalısınız. Çünkü gezilecek ve görülecek pek çok yer var. Geri dönüşte bagajınızda tulum peynirine yer açmayı unutmayın.

Girlevik Şelalesi’nde Alabalık
Ülkemizin pek çok yerinde şelaleler var. Ancak Erzincan Girlevik Şelalesi’nin hem seyrine hem de serinliğine doyum olmuyor. Şelalenin hemen etrafında yer alan restoranlarda eşsiz bir alabalık sizleri bekliyor. İster piknik yaparak doğa yürüyüşleri yapabilir, isterseniz şelalenin harika manzarası eşliğinde alabalıklarınızı soğutmadan yiyebilirsiniz.

Ekşisu’ya Uğramayanlar Erzincan’ı Gezdim Demesin
Merkeze 11 kilometre uzaklıktaki harika bir mesire alanı oluşturan Erzincanlıları kutlamak gerekiyor. Gerçekten çok güzel bir mekan oluşturulmuş. Ekişisu’ya adını veren ve mesire alanı içinden çıkan doğal maden suyunun, başta karaciğer, mide, anemi ve bağırsak hastalıklarına iyi geldiği bilinmekte. Ekşisu mesire alanının hemen yukarısında bulanan sıcak kaplıca ise özellikle romatizma, cilt ve kalp damar sağlığı için harika bir yer. Hem gezi hem sağlık için Erzincan çok doğru bir adres.

Erzincan İşi Hamur İşi, Anadolu’nun En Lezzetli Keteleri
Hamur işleriyle ünlü Erzincan’da cevizli tahinlisinden, kavrulmuş unlusuna sayısız çeşidini bulabileceğiniz ketelere, yumurta sarısı sürülerek fırınlanıyor. Üzerine serpiştirilen susam ve çörek otlu lezzetleriyle en sıkı diyetçileri bile yoldan çıkarabilir. 

Erzincan Uydu Görüntüsü

Şuanda Erzincan iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Erzincan İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Erzincan ilçelerini ve Erzincan köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Erzincan Uydu Haritası

Yandex Erzincan Uydu Haritası

Erzincan Parsel Sorgula

Erzincan iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Erzincan Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Erzincan lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 13-4-2024

Erzincan iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Erzincan iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Erzincan Resimleri
Erzincan il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Erzincan Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Erzincan plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.