Eskişehir Yemekleri

Eskişehir'in bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Eskişehir yemekleri nedir?, Eskişehir'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Eskişehir'de Ne Yenir?

Eskişehir’de Ne Yenir?

Eskişehir’de hareketli şehir yaşamının içinde gezilecek, görülecek yerlerin olduğu gibi tadılacak lezzetlerin de sınırı yok. Porsuk Çayı’nın etrafındaki dinlence ve eğlence mekanları dikkatinizden kaçmamalı. Aynı zamanda Porsuk Çayı içinde yapacağınız gondol turlarıyla yeni ve eski yüzüyle Eskişehir sizlere Venedik gibi görünebilir.

Eskişehir, hem tarihi hem de yenilikçi yüzüyle, yüz binleri aşan öğrencileri ve genç nüfusuyla Anadolu’da yaşanabilir kentler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hem kendisi hem yemekleriyle tanışmakta gecikmemeniz gereken kent yaşamında sizleri bekleyen eşsiz tatlara hazır olun.

Eskişehir’de Çiğ Börek Yenir
Anadolu’nun turistik kentlerinden olan Eskişehir, aynı zamanda hamur işlerinin başkenti durumunda. Hatta öyle lezzetler var ki Eskişehir’e sembol olmuş. Bunlardan en bilineni Çiğ Börek, hamurun içine baharatlı, kıymalı ve soğanlı iç harcının eklenerek, yağda kızartıldığı ve afiyetle yendiği yemeklerden. Sadece kıymalısı değil, peynirlisinin de meşhur olduğunu söylemeliyiz.

Kebap İstiyorsanız, Balaban Köfte Yemelisiniz
Her yörenin kendine has kebapları olur. Bursa’nın İskender’i ne ise Eskişehir’in de Balaban Köftesi odur. Bir nevi İskender kebap gibi hazırlanan yemeğin farkı, döner yerine özel hazırlanmış köftelerin kullanılmasından mamul bir İskender kebap çeşidi olmasıdır. Izgarada pişirilen köfteler, yoğur ve salça ile ıslatılmış Eskişehir pidelerinin üzerine dökülerek servis edilir.  Kent merkezinde pek çok mekanda kolayca bulabileceğiniz bu lezzetli yemekle karnınızı bir güzel doyurmalısınız. Çünkü gezmeniz gereken pek çok yer var.

Klasik Dolmalar Yerine Farklı Bir Lezzet Arıyorsanız Çakmak Dolması Tam Size Göre
Bildiğimiz biber dolmasını ve özellikle zeytinyağlısını sevmeyen var mı? Ancak her zaman yeni lezzetler denemek damak tadı için büyük önem taşıyor. Eskişehir’de biber dolması yerine patlıcanların kullanıldığı Çakmak Dolma ile tanışınca bizlere hak vereceksiniz. Bulgur, soğan ve bol baharatla doldurulan patlıcanlar enfes lezzetiyle sizleri büyüleyecek.

Ağzımız Tatlansın Diyorsanız Met Helva Deneyin
Her yörenin olduğu gibi Eskişehir’in de meşhur mekanlarını gezerken, mesela Odun Pazarı Evlerini dolaşırken yanınıza alacağınız met helva ağzınızı tatlandırmaya yetecektir. Daha çok pişmaniyeyi andıran helva farklı olarak uzun çubuklar şeklinde satılıyor. Pişmaniyeye oranla daha kolay yenebilen bu helvayı mutlaka denemelisiniz.

Eskişehir Uydu Görüntüsü

Şuanda Eskişehir iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Eskişehir İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Eskişehir ilçelerini ve Eskişehir köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Eskişehir Uydu Haritası

Yandex Eskişehir Uydu Haritası

Eskişehir Parsel Sorgula

Eskişehir iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Eskişehir Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Eskişehir lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 14-4-2024

Eskişehir iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Eskişehir iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Eskişehir Resimleri
Eskişehir il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Eskişehir Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Eskişehir plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.