İstanbul Yemekleri

İstanbul'un bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun İstanbul yemekleri nedir?, İstanbul'da ne yenir birlikte inceleyelim.

İstanbul'da Ne Yenir?

İstanbul’da Ne Yenir?

Sadece ülkemizin değil dünyanın gözbebeği, kelimelerle sayfalarla anlatılamacak kadar büyük İstanbul’da ne yenir, sorunusunun cevabı, ne yemek istersiniz olacaktır. Tarihi mekanların tarihi tatların ve aynı zamanda tüm Anadolu’nun en lezzetli yemeklerini bulabileceğiniz mega kentimizdeyiz.

Aşkın ve şehrin birlikte yaşandığı, birçok ülkeden büyük İstanbul’da semtleriyle özdeşleşmiş tatlarını anlatmakla başlayacağız.

Boğazda Balık, Balıkta Lüfer
Boğazın eşsiz manzarasında balığın hemen her çeşidini bulabilmenizin mümkün olduğu İstanbul’da yenebilecek en lezzetli balıklardan ilki lüfer olabilir. Bunu pahalı bulanlar için balıkta tavsiyemiz Eminönü tarihi balıkçılarında turşu ile ikram edilen günün her saatinde sıra bekleyerek alabileceğiniz balık ekmek sizler için çok iyi bir tercih olacaktır.

Kebapta Yöresel Lezzetlerin En Nadide Örnekleri İstanbul’da
Tüm Anadolu’nun en meşhur lezzetlerinin çok daha iyisini bulabileceğiniz İstanbul’da, marka olmuş kebap restorantları, 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Kadıköyde Develi, Hamdi, Kaşıbeyaz, Beyti, Namlı bunlardan sadece birkaçı

Boza, Vefa’nın Olduğu Kadar İstanbul’un Da Simgesi
Tarihi içeceklerin başında ve İstanbulla özdeşleşmiş bir lezzet olan boza, bulgur, pirinç maya ve şekerin birleşiminden oluşan kışın soğuk günlerinin sıcacık içeceğini en meşhurunda Vefa Bozacısında içmelisiniz.

Kanlıca Yoğurdu, İstanbul’un Marka Değerlerinden Biri
İstanbul’da yalnızca yoğurt yemeye gidilmesine değer bir diğer lezzet olan Kanlıca Yoğurdu, Türklerin dünya lezzet kültürüne kattıkları en büyük değerlerden biri. Ancak yoğurdun en lezzetlisi de Kanlıcada yeniyor.

Sultanahmet Köftesi’ni Yemeden İstanbul’u Gezmeye Başlamayın
İstanbul gezmekle bitirilimeyecek kadar büyük bir şehir. Ancak gezmeye Sultanahmet’ten başlayacaksanız, meşhur Sultanahmet Köftesi’ni yayında servis edilen piyazla afiyetle yiyip karnınızı doyurduktan sonra başlamak çok daha yararlı olacaktır.

Böreklerin En Meşhuru Sarıyer Böreği
Kıymalı, fıstıklı ve kuş üzümlü böreğin lezzetine doyum olmuyor. Sarıyer’de mutlaka tatmanız gereken en favori lezzetlerden biri olan Sarıyer Böreği’nin ünü yalnızca İstanbul ile sınırlı değil elbette.

Beyoğlu ve Ortaköy’de 7/24 Kokoreç Keyfi
İstanbul Beyoğlu ve Ortaköy semtlerine uğramadan İstanbul gezintisi tamamlanmış olmaz. Gece gündüz hizmet veren mekanlar, kokoreççilerin vazgeçilmez durağı. En iyi kokokeci yiyebilmek için ise Beyoğlu Balık Pazarı ve Ortaköy’deki mekanlara uğramalısınız.

Sirkeci ya da Bebek’te Badem Ezmesi
En lezzetlilerini Bebek ya da Sirkeci’deki şekerlemecilerde tatabileceğiniz Badem Ezmesi, İstanbul’a has şekerleme türlerinden. Badem ve irmik helvası karışımından üretilen şekerlemenin hem kokusu hem de lezzeti bir başka.

Ortaköy Farklı Lezzet Mekanlarının Merkezi, Kumpir Yemeden Ortaköy’den Ayrılmayın
İstanbul’da gezerken uğranmadan geçilmeyen mekanlardan biri olan Ortaköy’de çok farklı lezzetleri bir arada bulabileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Ancak bunların hepsini burada yazabilmemizin imkanı yok. Bir küçük ayrıntı olarak yazabileceğimiz tatlardan biri olan Kumpirin onlarca çeşidini bulabileceğiniz en iyi yer Ortaköy’dür. Yemeden ayrılmayın.

Türk Kahvesi Gerçek Tadını İstanbul’dan Dünyaya Tanıtıyor
İstanbul lezzetli tatların yanında marka içeceklerin de kenti. Piyer Loti kahvenin en marka ve nostaljik mekanı olsa da, Bebek’te Tophane’de ya da deniz kenarındaki pek çok mekanda Osmanlı’nın dünya lezzet kültürüne adını altın harflerle yazdığı Türk Kahvesi içilmeden olmaz.

İstanbul Uydu Görüntüsü

Şuanda İstanbul iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. İstanbul İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden İstanbul ilçelerini ve İstanbul köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google İstanbul Uydu Haritası

Yandex İstanbul Uydu Haritası

İstanbul Parsel Sorgula

İstanbul iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

İstanbul lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 24-6-2024

İstanbul iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

İstanbul iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


İstanbul Resimleri
İstanbul il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
İstanbul Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
İstanbul plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.