Kars Yemekleri

Kars'ın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Kars yemekleri nedir?, Kars'ta ne yenir birlikte inceleyelim.

Kars'ta Ne Yenir?

Kars’ta Ne Yenir?

Doğu Anadolu’da hayvancılığıyla ünlü Kars, yöresel lezzetlerin yanında ülkemizin hemen her yerinde bilinen ve sevilen tatların da memleketi. Kars Kaşarı’nı ve Kaz Dolması’nı duymayan yoktur. Ancak Kars’ta lezzetler bunlarla sınırlı değil.

Yeme içme kültürü hayvansal gıdaların ön planda olduğu Kars ilimize yolunuz düşerse tatmanız gereken lezzetler olduğu gibi, Kars dönüşü pek çok eş dost akrabadan çok sayıda sipariş de alırsınız.

Kars’ta Kaz Dolması Yemeden Gezintiye Başlanmaz
Doğu Anadolu’nun bu güzel kentinde yöresel lezzetleri hem misafirperver Karslıların evlerinde hem de aynı lezzetleri, hizmet veren çok sayıda lokantada bulabileceğiniz yegane illerimizden. Kars’a kadar gidip de kaz dolması yemeden dönmek olmaz. Kaz dolması içi için bulgur pilavı kullanılır. Haşlanan kazın suyuyla hazırlanan pilavla doldurulan yörenin meşhur kazları fırında nar gibi kızararak lavaş ve söğüşlerle servis edilir. Tadına doyum olmayan bu lezzeti sakın kaçırmayın.

Kars Kaşarı En İyi Hediyeliklerden
Kars’a gittiğinizde dönüşte mutlaka almanız gereken Kars Kaşarı’nı aklınızda tutmanıza gerek kalmaz. Orada olduğunuzu bilen tüm yakınlarınız sizden mutlaka Kars Kaşarı isteyeceklerdir. Özellikle eski kaşarının lezzetine doyum olmaz. Ancak dilerseniz yeni kaşar dilerseniz farklı peynir çeşitlerini de deneyebilirsiniz.

Hangel Yemeğini Duymayanlar Not Alsınlar
Hangel, Kars yöresine ait iri makarna yemeğidir. Ev yapımı makarnalara oranla daha büyük doğranan yufkalar suda haşlanır ve süzülür. Üzerine yoğurt eklenir ve son olarak tereyağında kızartılmış soğanların eklenmesiyle harika bir lezzete dönüşür.

Elmanın Da Dolması Mı Olur Demeyin
Kars’ta tadabileceğiniz en hafif tatlılardan biri olan elma dolması, pudra şekeri ve cevizin elmaların içerisine doldurularak, elbette tereyağını unutmadan, fırında pişirilmesiyle elde edilen, hem besleyici hem de vitamini bol bir tatlıdır.

Kars Uydu Görüntüsü

Şuanda Kars iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Kars İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Kars ilçelerini ve Kars köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Kars Uydu Haritası

Yandex Kars Uydu Haritası

Kars Parsel Sorgula

Kars iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Kars Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Kars lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 28-5-2024

Kars iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Kars iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Kars Resimleri
Kars il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Kars Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Kars plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.