Kastamonu Yemekleri

Kastamonu'nun bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Kastamonu yemekleri nedir?, Kastamonu'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Kastamonu'da Ne Yenir?

Kastamonu’da Ne Yenir?

Kastamonu, Osmanlı dönemine ait kent mimarisinin en güzel örneklerinin sunulduğu, ülkemizin en iyi açık hava müzesi konumunda. Safranbolu tarihi konaklarının adının tüm dünyada bilinir olması bunun en güzel göstergesidir. Sadece tarihi, denize kıyısı bulunan ilçeleri, turistik plajlarıyla değil aynı zamanda yöresel lezzetleriyle de Kastamonu, enfes tatlara ev sahipliği yapıyor.

Ilgaz Dağları ile çevrili bu gözde Anadolu kentine yolunuz düşerse, Kastamonu’ya gidip yemeden dönmemeniz gereken lezzetleri sizler için hazırladığımız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Adı Gibi Kendisi de Farklı Bir Lezzet, Bandurma
Kastamonu’da tadabileceğiniz en farklı yemeklerden biri olan Bandurma, hem hazırlanması hem de sunumuyla farklı lezzetleri denemeyi çok sevenler için. Kaynatılan hindinin suyu ile hazırlanan hamurun içerisine yine haşlanmış hindi parçaları, cevizle birlikte buluşur ve tekrar fırına verilir. Fırında kızaran yemek, üzerine eritilmiş yöresel tereyağı ile birlikte servis ediliyor. Mutlaka deneyin.

Kebaptan Vazgeçmeyenler İçin Meşhur Kuyu Kebabı
Kastamonu’ya özgü bu kebap lezzetiyle adını asla unutamayacağınız bir tat sunuyor. Kuzuların asılarak, etrafı tuğlayla örülmüş özel kuyularda ağır ağır pişirilmesiyle çok lezzetli bir kebaba hazır olun. Kuzuya düşkün kebap severlerin Kastamonu’da tatması gereken lezzetlerin başında Kuyu Kebabı geliyor.

Tadını Deneyenlerin Unutmayacağı Hediyelik Tatlılardan, Çekme Helva
Biraz pişmaniyeyi andırsa da daha çok saray tatlısına benzetebilirsiniz. Un ve yağı karışımından oluşan çekme helva, Kastamonu merkezde bulabileceğiniz pek çok dükkanın vitrinlerini süslüyor. Yöresel bu tatlıyı deneyince mutlaka hediyelik paket yaptıracaksınız.

Dönerde 150 Yıllık Tarihe Sahip Şehir
Ülkemizin hemen her yerinde yapılan ve sevilen lezzetlerin baş tacı dönerin ilk yapılmaya başlandığı şehirlerden biri olan Kastamonu’da döner lezzeti 150 yıllık bir serüvene sahip. Tarihi kaynaklar Kastamonu’da Hamdi Usta’nın 150 yıl önce döner yapmaya başladığını kanıtlıyor. Yörenin lezzetli etlerinden yaprak yaprak kesilen dönerin çok doyurucu olduğunu da söylemeliyiz.

Kastamonu Uydu Görüntüsü

Şuanda Kastamonu iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Kastamonu İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Kastamonu ilçelerini ve Kastamonu köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Kastamonu Uydu Haritası

Yandex Kastamonu Uydu Haritası

Kastamonu Parsel Sorgula

Kastamonu iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Kastamonu Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Kastamonu lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 15-6-2024

Kastamonu iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Kastamonu iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Kastamonu Resimleri
Kastamonu il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Kastamonu Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Kastamonu plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.