Manisa Yemekleri

Manisa'nın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Manisa yemekleri nedir?, Manisa'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Manisa'da Ne Yenir?

Manisa’da Ne Yenir?

Manisa mesir macununu duymayan, şehzadeler şehri olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ve gelişen sanayisiyle adından sıkça söz ettiren Manisa’ya yolunuz düşerse, mutlaka tatmanız gereken pek çok lezzet var.

Hitit, Lidya, Roma, Bizans ve Osmanlı izlerini günümüzde de taşıyan tarihi kentin tarihi kadar eskiye dayanan bir lezzet kültürü var. Manisa’da çoğunlukla sebze, meyve ve et ağırlıklı olarak tüketiliyor. Haliyle yemekleri de bu doğal tatlardan nasibini alıyor.

Manisa’da Manisa Kebap Mutlaka Denenmeli
Yörenin en meşhur kebaplarından olan Manisa Kebap, Manisa’ya yolunuz düştüğünde mutlaka tatmanız gereken lezzetlerin başında geliyor. Bu kebabı diğer kebaplardan farklı kılan hem sığır hem de kuzu etinin birlikte çekilmesiyle elde edilen kıyması. Kıymalar yoğrularak köfte haline getirilir ve yağlanmış şişlere geçirilerek sadece kömür közünde pişirilir. Şişlerden çıkarılan enfes köfteler Manisa pidelerinin üzerine çekilerek üzerine tereyağı dökülür. Közlenmiş biber, domatesle birlikte servis edilen bu lezzeti Manisa’da pek çok restoranda bulabilirsiniz.

Sebzeli Beşamel Soslu Bohça Kebap
Sebzeli ve beşamel soslu bu eşsiz lezzeti Manisa’da en maharetli ellerden tadıyor olmak gerçekten bir ayrıcalık. Kuşbaşı doğranmış etler, soğan, sivri biber, küp küp doğranmış havuç, sarımsak ve bezelye eşliğinde kavruluyor. Lezzete lezzet katan baharatları da unutmamak gerek. Daha sonra beşamel sosla hazırlanan kreplerle buluşan içle birlikte fırına verilmeden önce üzerine yöresel kaşardan büyükçe bir dilim eklenerek ortaya harika bir lezzet ve görsel bir şölen çıkıyor.

Bin Derde Deva Meşhur Mesir Macunu
Geleneksel olarak her yıl 15 Nisan’da yapılan Mesir Macunu Şenlikleriyle adını duyursa da Manisa’da yılın her mevsiminde mesir macunu bulabilirsiniz. 41 çeşit baharatın bir araya getirilmesiyle oluşan bu şifa kaynağının faydaları saymakla bitmiyor. Hem yapılışı hem de tarihi çok farklı bir hikayeye dayanan Mesir Macununu yemeden, hediyelik olarak almadan Manisa’dan ayrılmayın.

Manisa Uydu Görüntüsü

Şuanda Manisa iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Manisa İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Manisa ilçelerini ve Manisa köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Manisa Uydu Haritası

Yandex Manisa Uydu Haritası

Manisa Parsel Sorgula

Manisa iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Manisa Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Manisa lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 25-5-2024

Manisa iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Manisa iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Manisa Resimleri
Manisa il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Manisa Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Manisa plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.